Wiosną otaczamy się pięknymi cebulowymi

 Wiosną otaczamy się pięknymi cebulowymi

Wiosna w tym roku tak wcześnie zagląda do naszych okien – aż prosi się swoim ciepłym powiewem wiatru, dotknięciem przyjemnego promienia słońca: „wpuść mnie”. A jak najlepiej to zrobić? W bardzo prosty sposób – wystarczy wypełnić swoje otoczenie ślicznymi, wiosennymi roślinami, a od razu dookoła zrobi się raźniej i wesoło

Tekst: Katarzyna Bellingham 

Foto: ibulb, fotolia
W sklepach, w marketach i na targowiskach dostępne są już pędzone w Holandii cebulki szafirków, hiacyntów, tulipanów i innych kwitnących wczesną wiosną roślin. Wystarczy kupić kilka małych doniczek i ustawić je w ładnych osłonkach, a miejsce, gdzie widoczna jest plastikowa doniczka można przykryć mchem lub ozdobnym grysem.

Szafirki (błękitne i białe), podobnie do puszkinii i szachownicy są małymi kwiatkami, a więc najpiękniej prezentują się w większych grupach posadzonych w płaskich misach. Pamiętajmy jednak, że wszystkie misy i donice muszą mieć otwór drenażowy w dnie.

Jednymi z najwdzięczniejszych wiosennych kwiatków są narcyzy, szczególnie te mniejsze odmiany typu ‘Tete-a-Tete’ i ‘Havera’. Po przekwitnięciu zawsze możemy je posadzić w ogrodzie (najlepiej w trawie pod drzewami do późniejszej naturalizacji) na odpowiedniej dla cebulek głębokości. To samo możemy zrobić z większością pędzonych wczesną wiosną roślin cebulowych, a więc z pewnością się nie zmarnują.

Można też ,,uderzyć” w kwiaty cięte – nie ustawiajmy ich jednak w jednym, tradycyjnym wazonie, lecz pobawmy się wkładając po kilka łodyg do różnych wazoników, butelek lub nawet słoiczków przewiązanych kolorową rafią.

 

Leave a Reply