Miniszklarenki na start

 

Wiosna zbliża się wielkimi krokami – dzień się wydłuża, słońce częściej racza nas swoim ciepłem. Zaczynamy myśleć o ogródku i świeżych warzywach lub założeniu własnego ziołowego domowego zakątka. Najwyższa pora, by wysiać pierwsze nasiona do miniszklarenek

Tekst: Natalia Dur

Trwają intensywne przygotowania do wiosennych prac w ogrodzie. Wyprodukujmy wiec własne rozsady warzyw lub ziół. Czy warto? Oczywiście! Warzywa uprawiane z własnych rozsad wysadzone następnie w ogrodzie lub na balkonie dadzą lepszy efekt w postaci bujniejszych roślin i wcześniej dojrzałych zbiorów. Już pod koniec lutego rozpoczynają się siewy na rozsady. Trwają one do połowy kwietnia. Nadeszła właśnie pora na sianie m.in.: dyni, porów, bakłażanów, kopru włoskiego, bazylii pospolitej oraz chabrów, cynii i aksamitek.

Miniszklarnie

Miniszklarenki to świetny sposób na wyhodowanie rozsady własnych warzyw i ziół. Zapewniają one odpowiednie warunki dla rozwoju roślin, często pełniąc również funkcję dekoracyjną np. na parapecie w kuchni. Ważne, by miniszklarenki umiejscowić w nasłonecznionym miejscu – najlepiej od południa, a do przygotowania rozsady użyć podłoża przeznaczonego do wysiewu. Równie istotną rolę odgrywa odpowiednie nawodnienie. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Kiedy zobaczysz, że roślinom, które już podrosły, robi się ciasno we wspólnym pojemniku, przepikuj je do osobnych małych doniczek. Po 15 maja można będzie posadzić je na grządki lub do skrzynek . I gotowe – od tej pory już niewiele dzielić Was będzie od własnych, zdrowych zbiorów.

 

Oto kilka produktów, które mogą Ci się przydać:

VEFI MINISZKLARENKA HOBBY HOUSE

Miniszklarenka Hobby House to mała taca o wymiarach 36×22 cm z przezroczystym przykryciem, wypełniona 28 krążkami kokosowymi. Może być używana jako kuweta wysiewna.

www.vefi.com

Podłoże do wysiewu i pikowania z mikroorganizmami

Przygotowane do wysiewu nasion warzyw i kwiatów, pikowania sadzonek i ukorzeniania roślin w uprawie amatorskiej. Jest to jedyne na rynku podłoże o działaniu aktywnym, chronione wnioskiem patentowym. Zastosowanie podłoża z mikroorganizmami zapewnia roślinom lepsze warunki wzrostu poprzez utrzymywanie stabilnego pH i strukturę gruzełkowatą oraz naturalne zwiększenie odporności na choroby i pasożyty. Rozwiązanie chronione patentem. Opakowanie foliowe: 20 l.

www.ggarden.eu

KRONEN ZIEMIA DO WYSIEWU I PIKOWANIA

Przeznaczona do wysiewu nasion, pikowania sadzonek i ukorzeniania roślin. Wyprodukowana na bazie drobnej frakcji torfu wysokiego. Drobna struktura przyczynia się do utrzymywania wilgoci w podłożu i stwarza optymalne warunki do tworzenia i rozwoju systemu korzeniowego. Zawiera startową dawkę nawozu.

www.kronen.com.pl

PODŁOŻE DO WYSIEWU I PIKOWANIA

To gotowe podłoże na bazie torfu wysokiego. Dzięki lekkiej strukturze zapewnia nasionom idealne warunki do kiełkowania, a nowym roślinom idealne warunki do wzrostu. Podłoże już zyskało wielu odbiorców i bardzo dobre opinie. Opakowanie 20 i 50 l.

www.ark-pol.pl

VEFI ZESTAW 12 DONICZEK

Zestaw 12 doniczek 8 cm na sadzonki i 2 tace. Produkt dostępny w trzech kolorach: różowym, czarnym oraz zielonym. Doniczki umożliwiają łatwe i ekonomiczne ustawienie roślin. Doskonałe do przygotowania rozsady.

www.vefi.com

 

Leave a Reply