Wkrocz do ogrodu… z cebulkami w doniczkach

Precz z monotonnymi mżawkami! Koniec z siedzeniem w domu przez cały dzień! Nadchodzi wiosna, już czas wyjść z przytulnego kokonu i wkroczyć do ogrodu oraz na balkon. Ta zieleń na zewnątrz to doskonałe miejsca do relaksu. Już pora je rozweselić! Jak? Wystarczy przyozdobić je kilkoma cebulkami w doniczkach

Tekst i zdjęcia: ibulb

Co to są cebulki w doniczkach?
Czym one właściwie są? Są tego samego rodzaju cebulkami kwiatowymi, jakie można kupić w sklepach jesienią. Z wyjątkiem jednej rzeczy: one zostały już posadzone i wyhodowane w doniczkach i mają korzenie oraz łodygi. Pierwsze z nich można kupić w styczniu. Oznacza to, że jeśli zapomnisz posadzić je jesienią, te w doniczkach pozwolą Ci się cieszyć pierwszym rozbłyskiem kolorów w ogrodzie. Po zakupie posadź je od razu w ogrodzie lub w ładnej kolorowej donicy bądź w garnku lub rozsadniku.

Będziesz chcieć je wszystkie
W mgnieniu oka cebulki kwiatowe mogą zamienić ogród lub balkon w pogodne, przyjemne miejsce. Wystarczy na nie spojrzeć, aby poprawić sobie nastrój. Jest tak wiele rodzajów cebulek w doniczkach, że trudno będzie wybrać i będziesz chcieć je wszystkie. Tulipany, żonkile, krokusy i szafirki są dostępne w wielu różnych kolorach. Albo wybierz hiacynty, irysy karłowate i jaskry – i rozjaśnij swój ogród. Co to będzie? Wymarzony, romantyczny ogród, o naturalnym wyglądzie lub botaniczny bądź ogród szalony pełen jasnych kolorów? Wybierz rodzaje cebulek w doniczkach, które wywołują uśmiech na twarzy i na pewno zakwitną.

Wskazówki pielęgnacyjne
Mając różne rodzaje lub grupy tych samych cebulek w donicach z pewnością ożywisz ogród lub balkon. Jeśli będziesz odpowiednio o nie dbać, ubarwią przestrzeń na kilka tygodni. Na szczęście te kolorowe kwiaty wymagają niewielkiej pielęgnacji. Trzy wskazówki dotyczące pielęgnacji cebulek w doniczkach w ogrodzie:

  1. Umieść lub zasadź cebulki w doniczkach w naświetlonym miejscu. Największą przyjemność sprawia im światło słoneczne.
  2. Gleba musi być wilgotna.
  3. Jeżeli temperatura przekracza 2 °C, cebulki w doniczkach można umieścić w ogrodzie. Im cieplej, tym szybciej będą rosnąć i kwitnąć. Jeśli w nocy ma pojawić się mróz, nie musisz się niepokoić. Cebulki w doniczkach łatwo tolerują niewielkie przymrozki przy gruncie.

 

Leave a Reply