Życiodajna deszczówka

Gospodarka wodą w ogrodzie to jedno z podstawowych zagadnień, z którym musi zmierzyć się każdy ogrodnik. Od odpowiedniego nawodnienia zależy przecież wzrost praktycznie wszystkich roślin. Firma Lemar wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników zieleni i oferuje unikatową instalację do zbierania wody deszczowej

Tekst: Konrad Urbański

Zbliżają się wiosna i lato, czas intensywnego nawadniania roślin. Jest to także czas dużego dylematu – czy podlewać ogród wodą z ujęcia miejskiego, co zazwyczaj związane jest z wysokimi kosztami, czy zdecydować się na alternatywne źródło, czasami droższe w instalacji, ale zdecydowanie tańsze w dalszej eksploatacji. Firma Lemar na nowy sezon proponuje System Zagospodarowania Wody Deszczowej. Poza oczywistą zaletą oszczędności pieniędzy – wykorzystanie deszczówki często zmniejsza zużycie wody wodociągowej o 100%! – system ten oferuje konsumentom dużo więcej. Warto dodać, że woda deszczowa dużo lepiej nadaje się do nawadniania ogrodu niż ta z ujęcia miejskiego: nie zawiera magnezu, potasu i chloru, zatem rośliny ogrodowe (w szczególności iglaki) i domowe znacznie lepiej ją przyjmują.

Dzięki systemowi firmy Lemar macie możliwość odzyskania aż 80% wody deszczowej, która, oprócz nawodnienia ogrodu, znajdzie zastosowanie w pracach porządkowych, jak mycie samochodu czy podłogi. Można jej użyć do podlewania roślin w szklarniach i tunelach foliowych. Napełniać nią oczka wodne czy baseny. W okresie upałów, kiedy władze miejskie proszą o niemarnowanie wody na podlewanie ogrodów, każdy, kto korzysta z systemu firmy Lemar, może cieszyć się dobrze nawodnionymi roślinami. Dodatkową zaletę Systemu Zagospodarowania Wody Deszczowej stanowi fakt, że jest wykonana z tworzyw sztucznych – bo woda przepływająca przez metalowe elementy oraz zbyt długo pozostająca w metalowym zbiorniku staje się kwaśna, co szkodzi roślinom oraz wywołuje korozję.

Zbieracze wody Lemar produkowane są w rozmiarach ∅ 110 mm oraz ∅ 75 mm. W ofercie firmy Lemar są również redukcje; ∅ 120/110, ∅ 100/110, ∅ 90/110 i ∅ 80/110, więc zbieracze mogą być zastosowane przy istniejących już na budynkach rurach spustowych. W rurze spustowej montuje się zbieracz deszczówki, który kieruje wodę do zbiornika. Po napełnieniu się zbiornika, nadmiar wody zostaje skierowany króćcem przelewowym do kanalizacji deszczowej.

Łatwy i tani sposób pozyskiwania wody z deszczu za darmo umożliwiają opatentowane, estetyczne, trwałe, bezpieczne w użytkowaniu łatwe w montażu zbieracze wody deszczowej Lemar. Estetyczne wykonanie oraz pełna integracja ze standardowym systemem rynnowym zapewnia brak ingerencji w środowisko naturalne. System firmy Lemar spełnia polską i europejską normę jakościową, jest także zastrzeżony w urzędzie patentowym.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.odzyskdeszczowki.pl

Pokażmy przy materiale poza zdjęciami te ryciny z pdfów. 

Leave a Reply