Kamienne szaleństwo

Jeśli masz ogród, a chcesz by nabrał ponadczasowego wyglądu, mamy dla Ciebie świetne rozwiązania. Zobacz, jak wykorzystać kamienne ozdoby w ogrodzie, by nabrał charakteru i barw

Tekst: Natalia Dur

Pomysłów na dekoracje ogrodów jest naprawdę wiele. Producenci kamiennych dekoracji ogrodowych dają nam szerokie pole do popisu i wiele ciekawych rozwiązań. Można pokusić się o stwierdzenie, że tyle elementów dekoracyjnych do ogrodów, ilu ogrodników. Dzięki odpowiedniej aranżacji wiele rzeczy zyskuje nowe, zupełnie inne oblicze.

Fontanny czar

Fontanny ogrodowe to jeden z najważniejszych i najbardziej dekoracyjnych obiektów małej architektury. Każdy właściciel ogrodu, obojętnie, czy romantycznego, czy nowoczesnego, czy wiejskiego może cieszyć się z jej uroków. W ofertach producentów możecie znaleźć modele kaskadowe, rzeźbione i ścienne. Odpowiednio wyeksponowane i podświetlone fontanny stanowią piękną ozdobę i tło dla różnego rodzaju spotkań i przyjęć. Szum wody działa niezwykle uspokajająco i nastraja harmonijnie. Rozpraszane przez fontannę krople wprowadzają przyjemny, szczególnie w upalne letnie dni, klimat.

Ptasia fontanna 

Niewielka, wolno stojąca fontanna z kolekcji Chronos – kamienne dekoracje ogrodów. Skrzydlatym mieszkańcom ogrodu zapewni ochłodę w upalne dni, a nam ornitologiczny film bez włączania telewizora.

www.chronos.com.pl

Kamienne donice wracają do łask

Wybór donicy dopasowanej do rośliny i ogrodu ma duże znaczenie. Nie tylko wpływa na wzrost rośliny, ale także na estetykę i kompozycję otoczenia. Donice mogą mieć różne kształty i kolory, dzięki czemu bez problemu wybierzemy coś dla siebie. Warto pokusić się o wykorzystanie tych kamiennych. Każdy ogród w nie wyposażony nabierze romantycznego charakteru. Dodatkowo są produktami niezwykle wytrzymałymi, ciężkimi i stabilnymi. Świetnie komponują się z innymi elementami architektury ogrodowej.

Postaw na mocny akcent!

O wyborze elementu dekoracyjnego do ogrodu decydują upodobania właścicieli ogrodów. Dekoracyjny, dobrze wyeksponowany przedmiot – taki jak rzeźba – nie tylko zdobi, ale i pełni funkcję kompozycyjną. Rzeźba potrafi przełamać monotonię. Z jednej strony może stanowić silny akcent, a z drugiej wprowadzić równowagę w kompozycji ogrodu. Rzeźba ogrodowa zwraca również uwagę na miejsce szczególnie atrakcyjne, jednocześnie odwracając ją od mniej estetycznej części ogrodu lub działki.

Leave a Reply