Idealna kompozycja

Letnie kwiaty cebulowe, które zaczynają teraz kwitnąć, to cudowne uzupełnienie bylin rosnących w ogrodzie. Kombinacje są nieograniczone – niektóre stanowią miły akcent w ogrodzie, inne wnoszą do niego nieco egzotyki 

Calla ´Picasso´

Tekst i zdjęcia: iBulb

Letnie kwiaty cebulowe doskonale prezentują się między wysokimi i niskimi bylinami albo wśród bylin, które przestały kwitnąć wczesnym latem. Na przykład szczawik (Oxalis) wygląda uroczo wśród niskich roślin. Kolejnym dobrym duetem będą trawy ozdobne i np. mieczyk abisyński (Gladiolus callianthus Murielae) lub dalie. Lilie również doskonale wpasowują się w trawy ozdobne. Występują w wielu różnych kolorach, które zawsze będą odpowiednie. Faktycznie, kombinacje są nieskończone. Dalia, mieczyk, warkocznica (Eucomis), paciorecznik (Canna) oraz kalijka etiopska (Zantedeschia) – każda z tych roślin świetnie prezentuje się wśród bylin i wzbogaca ogród najpiękniejszymi kolorami.

Calla ´Captain Reno´

Popularna krokosmia

Krokosmia, znana również jako montbrecja, jest dekoracyjnym, letnim kwiatem cebulkowym, wytwarzającym średniej wielkości kolorowe kwiaty, jeden nad drugim, na tej samej łodydze. Krokosmia ma najczęściej kolor czerwony, pomarańczowy i żółty. Jej bulwocebule mogą pozostać w nienaruszonym stanie przez wiele lat i bardzo łatwo się zaaklimatyzują – zwiększy się ich liczba. Krokosmia ma błyszczące kolory i długi okres kwitnienia (od lipca do sierpnia), dzięki czemu stała się taka modna w ostatnich latach. Wygląda spektakularnie w połączeniu z wieloma bylinami, takimi jak dzielżan (Helenium), werbeny fioletowe (Verbena) i trytoma groniasta (Kniphofia). Ładnie wygląda także z innymi letnimi kwiatami cebulkowymi, takimi jak lilia, dalia i kalijka etiopska.

 

Crocosmia ‘George Davison’
Dahlia ‘Twynings After Eight’, Gladiolus callianthus ‘Murielae’

Leave a Reply