Parasol inny niż wszystkie

W poszukiwaniu cienia przed letnim słońcem wcale nie jesteśmy skazani na nudę. Wystarczy tylko wybrać parasol, którego funkcje nie ograniczają się do ochrony przed promieniami UV. Taki parasol będzie inspirował, zdobił, a nawet przeniesie nas do krainy dzieciństwa    

Parasol jak meduza

Ten parasol wygląda trochę jak meduza na kiju, a przy powiewach wiatru trudno oprzeć się wrażeniu, że naprawdę się rusza. Parasol Paddo, zaprojektowany przez duet Lieven Musschoot & Mathias Hennebel, przywodzi też na myśl baśniowe krainy pełne skrzatów i wróżek – dzięki niemu łatwo przeniesiemy się do krainy dzieciństwa.

www.symoparasols.com

Belgijska firma Symo Parasol słynie z wysokiej jakości parasoli o niebanalnym designie, nagradzanym na wielu międzynarodowych konkursach. Sywawa to natomiast kolekcja parasoli, które są czymś więcej niż użytkowym dodatkiem do aranżacji ogrodu – same stanowią efektowną ozdobę. Zobaczcie kilka inspirujących modeli!

Słońce i kwiaty

Parasol Bloom powstał z inspiracji słońcem i kwiatami. Płatki tkaniny tworzą baldachim, dzięki któremu możemy się zrelaksować w cieniu. A kiedy wiatr wprawi je w ruch, mamy nad głową niepowtarzalny spektakl. Autorem projektu jest Davy Grosemans.

www.symoparasols.com

Przerośnięty parasol

Podczas swoich licznych podróży Guliwer ląduje w dziwnych i pięknych miejscach, w których przedmioty wydają się albo za małe, albo za duże.

Tak też jest w przypadku parasola Guliwer, który wygląda jakby przywieziono go z jednego z tych miejsc – to po prostu przerośnięty parasol. Dzięki wodoodpornej tkaninie idealnie chroni zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem. Autorem projektu jest Davy Grosemans.

www.symoparasols.com

Wielofunkcyjna kostka

Nawet w czasie lata parasol nie zawsze będzie nam potrzebny, ale na pewno

przyda się jego podstawa – o ile możemy z niej zrobić wygodne siedzisko, tak jak w przypadku modelu Cube. Kiedy odwrócimy kostkę do góry, podstawa parasola stanie się eleganckim pufem. Jest jednocześnie lekka – waży tylko 6,5 kg, ale kiedy napełnimy ją wodą, stanie się stabilnym oparciem nawet dla ciężkiego parasola i będzie ważyć ponad 40 kg. Autorem projektu jest Jan Melis, dostępne są trzy kolory: biały, beżowy i limonkowy. Można także dokupić poduszki do kompletu.

www.symoparasols.com

Idealny na mały balkon

Ochronić się przed słońcem możemy także na niewielkim balkonie. Wystarczy tylko wybrać kompaktowy parasol, taki jak FLISÖ wraz z podstawą BRAMSÖN. Można go ustawić płasko przy ścianie lub balustradzie balkonu, zajmuje więc bardzo mało miejsca, ma też regulowaną wysokość. Tkanina zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami UV.

www.ikea.com

Leave a Reply